INTRO/OUTRO

Amacımız, müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmak.😊

Müşterilerimizin markalarına ve müşterilerine maksimum değeri vermek için her zaman çok çalışıyoruz.

Image

Neden Vural Ajans?

Yaratıcı ve Özgün Çözümler
Vural Ajans markanızın dijital kimliğini inşa etme sürecinde yaratıcılğı ve özgünlüğünü son derece önemsemektedir. Vural Ajans sizlere son derece yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilmeyi vadetmektedir.
Dinamik ve Hızlı Aksiyon
Vural Ajans markanıza daire beklentilerinizi dijital dünyaya en iyi biçimde aktarmayı hedeflemektedir. Vural Ajans bu doğrultuda geniş ve uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır.
Güvenilirlik ve Zamanında Teslim
Vural Ajans müşterilerine güvenilirliğini ön plana çıkaran titiz bir çalışma ahlakına sahiptir. Sizlerden gelen geri dönüşlere en hızlı biçimde reaksiyon alarak hısa sürede pratik çözümler üretmektedir.
Kesintisiniz İletişim Kesintisiz Destek
Vural Ajans olarak müşterilerimizin markalarına adına gerçekleştirmek istedikleri amaçlara son derece önem vermekteyiz. Başlangıçtan sona kadar müşterilerimizi asla ama yanlız bırakmıyoruz.

INTRO/OUTRO

Çoğu insan asla kişilerin aklından çıkmayacak videolar üretmek ister. Her türlü içeriğin iki önemli aşaması vardır. Bunlar giriş ve sonuçtur diyebiliriz. Giriş ve sonuç kuralı videolar içinde geçerli bir kuraldır. Introlar başlangıç konusunda güçlü bir temel oluşturmaktadır. Intro bu nedenle aslında başlangıcı temsil etmektedir. Son söz hâkimi ise Outro olarak bilinmektedir. Outrolar son sözü söyleyebilmelidirler. Introlar videonun başlangıcında oluşmuş bulunan görsellerin tanımıdır. En sonda ortaya çıkan tüm görsellere de Outro denilmektedir. Video parçaları; eğitici, ticari videolar, öğretici, Webcast’ler, Podcast’ler, kurumsal sunumlar gibi içerikleri içerebilmektedir. Bu nedenle aslında verilen içerik doğrultusunda Intro ve Outro çok büyük önem arz etmektedir. İzleyiciler itibari ile kişilerin özümseyebilmesi adına, her türlü görsel, yazılı ya da sesli malzemenin belirli bir yapısının olması gerekmektedir. Giriş daima net olmalıdır ve girişin net olması durumunda insanların konsantre olması daha kolay bir hale getirilir. Sonuç da kesinlikle net olmalıdır çünkü kimse havada kalmış bir sonuçtan hoşlanmaz. Bu nedenle giriş ve sonuç bölümleri videolarda dahil olmak itibari ile her kompozisyonun önemli parçalarını oluşturmaktadırlar. Intro ve Outro çok fazla karmaşık veya kafa karıştırıcı olmamalıdır. İnsanlar sadelik ve netlikten hoşlanmaktadırlar. Kafa karıştırıcı bir durum ya da karmaşıklık izlenme oranının düşmesine sebebiyet verebilir. Video parçaları dikkatli ve profesyonel şekilde hazırlanmalıdırlar. Bu nedenle profesyonel bir işi ortaya çıkarmak büyük önem arz etmektedir. Bu konuda Vural Ajans profesyonel çalışan ekibi ile Intro/Outro konusunda net, hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Intro/Outro markayı temsil edebilmelidir. Bu nedenle markayı temsil yani sembolize eden görsellerin içermesi gerekilmektedir.

INTRO/OUTRO BİLEŞENLERİ NELERDİR?

Animasyon Intro ve Outro bileşenlerinden bir tanesidir. Intronuz, logo ve markanızın fotoğraflarından ibaret olabilmektedir. Fakat, animasyonlar içerikleri daha etkili ve profesyonel konuma getirmektedir. Çünkü video içeriklerinin hareketli olması gerekmektedir. Hareketsiz bir görüntü uyum açısından sıkıntı oluşturabilir. Ses, Intro/Outro’nuz için belirlediğiniz animasyon durumundan sonra müzik seçimi kısmıdır diyebiliriz. Doğru tercihi yapabilmek adına oluşturmak istediğiniz ruh hali yapısını belirlemeniz gerekmektedir. Animasyon ile ses kesinlikle uyumlu olmalıdır. Uyumsuz bir çaba kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir ve bu da izlenme durumunda ciddi düşüklüklere neden olabilmektedir. Markanızın öne çıkan özelliklerini düşünmeniz gerekmektedir. Ciddi ya da eğlenceli mi olmak istiyorsunuz yoksa gizemli mi? Bu sorulara net bir cevap vermeniz Intro/Outro için büyük önem arz etmektedir. Sesin kesinlikle marka kimliğinize tam uyumlu olması gerekmektedir.

INTRO VE OUTRO NEREYE YERLEŞTİRİLMELİDİR?

Introların genelde başa outroların ise genelde sona yerleştirildiği görülmektedir. Fakat bu durum her zaman için geçerli olmayabilir. Bazen herhangi bir giriş olmadan da konuya girilme durumu söz konusu olmuştur. 20 saniye kadar bir animasyon görülebilmektedir. Ardından konu tekrardan devam edebilir. Aynı şekilde Outro ise daima sonda olmayabilir. Bazı YouTube kanalları daha eğlenceli video çekimleri için çekim hatalarını da videolarına eklemektedir. Bu nedenle aralara Outro konulmaktadır. Intro/Outro’lar fazla uzun süreli olmamalıdırlar. Kişinin izlerken sıkılmaması gerekmektedir. Bu nedenle Intro ve Outro’lar 8 saniyeyi geçmemelidir. Outro’dan hemen önce izleyenler harekete geçirilmelidir. Bir video da en son söylenecek şey aslında en akılda kalacak olan şeydir. Bu nedenle söz kesinlikle çok iyi ve profesyonelce seçilmelidir.

MARKANIZI TEMSİL EDEN SEÇİMLERİN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

Renk şeması, müzikler markanızın kimliği ve doğası il kesinlikle uyumlu olmalıdır. Logo animasyonun kullanılması tercih edilmediler. Introlar logo animasyonlarından daha fazla şey içerebilmektedir. Bu nedenle Intro kesinlikle büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde izleyicilere eksik bir video sunmuş olabilirsiniz. Bunun da altını çizmek gerekmektedir. Her şey dengede tutulduğunda markanızın bilinirliğini de fazlasıyla yerine getirmiş olacaksınız diyebiliriz. Dijital dünyada dinamik ve hikâye odaklı videolar hem kurum hem de kurum dışı kişiler ya da firmalar için vazgeçilmez duruma gelmişlerdir. Profesyonel olarak hazırlanmış olan videolar aslında birçok konuda iletişim kurulmasına da yardımcı olmaktadırlar. Bu nedenle aslında videolar dijital dünya da önemli bir iletişim aracıdır diyebiliriz. Introlar kesinlikle izleyicilerin dikkatini çekecek cinsten olmalıdır. Aynı zamanda kişi ya da kurumlar üzerinde devamlı olarak merak uyandırmalıdır. Merak edilen bir konu daima daha fazla izlenmektedir diyebiliriz.

VURAL AJANS OLARAK INTRO/OUTRO KONUSUNDA VERMİŞ OLDUĞUMUZ KALİTELİ HİZMETİMİZ İLE DİJİTAL DÜNYADAKİ İLETİŞİMİNİ DAHA ANLAMLI VE DAHA İYİ SEVİYELERE TAŞIMAKTAYIZ.

Introların kaliteli girişini ve Outroların net bitişini sizler için ne gerektiğine göre ayarlayarak dijital dünya piyasasında fark yaratabilmeniz açısından özveri ile çalışmaktayız. Profesyonel ekibimiz istekleriniz doğrultusunda markanız için en iyisini hazırlamak adına hızlı ve kaliteli bir şekilde sizlere iyi bir hizmet sunabilmek adına çalışmaktadırlar. Önemli olan teknoloji dünyasında sizlerin başarısına yönelik memnuniyet adı altında gerçekleşen vizyonumuzdur. Vural Ajans olarak İzmir, Bodrum, Çanakkale başta olmak üzere illerimizde sizler için hizmetin en kalitelisini sunmaktayız. Vural ajans vermiş olduğu Intro/Outro hizmeti ile dijital pazarlamadaki amacınızı gerçekleştirmek adına sorunsuz, hızlı ve profesyonel hizmetin adresi olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Web Tasarım hakkında sık sorulan soruları sizlere listeledik eğer aradığınız soruyu bulamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Bize Soru Sormaktan Çekinmeyin!

Müşteri Hizmetlerimizi arayarak veya whatsapp'dan canlı destek ekibimize bağlanarak bizlere istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

AYRINTILARI BİZE BIRAKIN ARKANIZA YASLANIN
PROFESYONEL HİZMETLERİMİZİN
KEYFİNİ ÇIKARIN..

Anasayfa
Müşteri Paneli
İletişim