INFLUENCER MARKETİNG

Amacımız, müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmak.😊

Müşterilerimizin markalarına ve müşterilerine maksimum değeri vermek için her zaman çok çalışıyoruz.

Image

Neden Vural Ajans?

Yaratıcı ve Özgün Çözümler
Vural Ajans markanızın dijital kimliğini inşa etme sürecinde yaratıcılğı ve özgünlüğünü son derece önemsemektedir. Vural Ajans sizlere son derece yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilmeyi vadetmektedir.
Dinamik ve Hızlı Aksiyon
Vural Ajans markanıza daire beklentilerinizi dijital dünyaya en iyi biçimde aktarmayı hedeflemektedir. Vural Ajans bu doğrultuda geniş ve uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır.
Güvenilirlik ve Zamanında Teslim
Vural Ajans müşterilerine güvenilirliğini ön plana çıkaran titiz bir çalışma ahlakına sahiptir. Sizlerden gelen geri dönüşlere en hızlı biçimde reaksiyon alarak hısa sürede pratik çözümler üretmektedir.
Kesintisiniz İletişim Kesintisiz Destek
Vural Ajans olarak müşterilerimizin markalarına adına gerçekleştirmek istedikleri amaçlara son derece önem vermekteyiz. Başlangıçtan sona kadar müşterilerimizi asla ama yanlız bırakmıyoruz.

INFLUENCER MARKETİNG

Dijital dünyanın günümüzdeki önemi tartışılmaz şekilde yüksektedir. Bu nedenle aslında markalar için Influencer marketing fazlasıyla önem kazanmış bulunmaktadır. Influencer kelimesi İngilizce ’de ‘’etkileyen’’ anlamına gelmektedir. Influencer, insanların davranış ve fikirlerini etkileyebilen ya da değiştirebilen kişi olarak anlamlandırılmaktadır. Günümüzün medya dünyasında influencer, sosyal medya kanalları için belirli bir güce ve popülerliğe ulaşmış kişi olarak tanımlanabilmektedir. Influencer, kendisini takip etmekte olan kişileri veya kurumları etkileyebilme gücündedir fakat bilirkişi durumunu kendisi değil onu deneyim ve paylaşımlarının samimiyeti ile güven çerçevesinde hareket eden kişi ya da firmalar bilirkişi olarak adlandırmışlardır. Influencer, kişilerin takip ve güveninden yola çıkarak aslında sosyal medya dünyasında güç kazanmaktadır. Influencer; ünlü bir kişi, blogger, internet fenomeni, vlogger ya da Instagram ünlüsü olabilir. Yani influencer aslında sosyal medyanın tüm alanlarında var olmaktadır diyebiliriz. Influencerların sadık ve onu daima takip eden bir kitlesi bulunmaktadır. Takip eden kitle deneyimler ile hareket etmektedir. Influencer hakkında internetin otoritesi olduğu konusunun altını çizebiliriz. İnternet dünyasının vazgeçilmez ilkelerinden biri durumuna gelmiş bulunmaktadır. Influencer marketing; dijital medya kanallarında hedef kitleleri etkileme gücünü bulunduran takipçileri tarafından da bilirkişi olarak adlandırılan kişilerin satın alma davranışlarını etkileyebilme kabiliyetine yoğunlaşmış bir pazarlama stratejisi olarak bilinmektedir. Inluencer marketing pazarın tamamına değil, influencer aracılığı ile potansiyel alıcı olarak adlandırılan kitleye yönelik bir pazarlama stratejisi olarak hareket etmektedir.

INFLUENCER MARKETING ÖNEMİ NEDİR?

Kişiler tarihin en eski durumlarından itibaren kendilerine daima bir önder belirlemiş bulunmaktadırlar. Kitleler sosyolojik açıdan daima medyatik isimlerin önderliğinde hareket etmek isterler, bu nedenle tarihin en eski zamanlarından beri yönlendirici etkisi daima gündemde olmuştur. Dijital dünyanın lideri durumunda sayılan influencerlar da aynı şekilde önder olarak benimsenmişlerdir. Bu nedenle hedef kitlenin davranışlarını değiştirebilme kabiliyetine sahip olan kişiler profesyonel bir influencer marketing hizmeti ile kişi ya da kurumları etkileyebilmektedirler.

INFLUENCER MARKETİNG GÜCÜNÜ ÜÇ AŞAMADAN ALMAKTADIR. BUNLARDAN BAHSEDECEK OLURSAK;

-Orijinal İçerik: Influencerlar, pazarlama odaklı daima orijinal içerik üreten kişiler olarak bu marketing sistemine devam etmektedirler.

-Sosyal Erişim: Influencerlar sosyal medya kanalları üzerinden milyonlarca kişiye ulaşabilen bir konumda olmalıdırlar.

-Tüketici Güveni: En önemli aşamalardan biri olan tüketici güveninin sağlanması ile influencerlar aslında hedef kitlenin güvenini kazanarak marketing kısmında emin adımlar ile ilerleyebilmektedirler.

Influencer marketing için 4 adet temel metot bulunmaktadır yani ınfluencerlar ilk madde olarak; analiz ederek belirlenmelidir ayrıca influencerlar önem sırasına göre derecelendirilmelidir. Influencerlar ile pazarlama yapmak konusunda farkındalık fazlasıyla önem taşımaktadır. Influencer topluluğa ve markaya farkındalık konusunda artış sağlamalıdır. Influencerlar üzerinden marketing yapılması da metotlardan birisidir. Buna influencerlar üzerinden pazarlama yapmak denilmektedir. Hedef kitlenin farkındalığı influencerlar aracılığı ile sağlanmaktadır. Son olarak influencerlar ile pazarlama yapmak dördüncü metodu oluşturmaktadır.

INFLUENCER MARKETİNG ADIMLARI NELERDEN OLUŞMAKTADIR?

-Erişim: Marka kendisini temsil edebilecek en doğru influencer seçimi sağlamaktadır. Influencer kendi alanında aslında uzman kişi olarak bilinmektedir. Bu nedenle markada kendini temsil edebilecek influencer ile çalışmalıdır. Bazen marka tanınmadığı durumlarda kendi hazırlamış olduğu reklamlardan verim alamayabilir. Bu kısımda ise influencerlar devreye girmektedir. Kendi takipçi kitlesine markayı tanıtarak aslında erişim konusundaki sıkıntıyı hızlıca çözebilmektedirler. Markalar hedef kitlelerine bu sayede influencerlar ile erişmektedirler.

-Dönüştür: Influencerlar takipçilerini aslında markaların ürünlerini alan müşterilere dönüştürmektedirler. Yani aslındatakipçi olan kişi ya da kurumlar bir müddet sonra müşteri durumuna gelmektedirler. Bu da ınfluencer marketing için önemli bir aşamadır. Anında hazırlanabilen kişi ya da belli bir gruba özel yapılan indirimler ile kişiler aktif müşteriye dönüştürülebilmektedir. Bu durum geleneksel yöntemlere kıyasla %37 oranı ile daha etkili bulunmaktadır.

-Eylem: Markalar, influencerlar aracılığı ile pazarlama kampanyası oluşturabilmektedirler. Influencerlar markanın tanıtımını yaparken aslında marka için eylemde bulunmuş olmaktadır.

-Etkileşim: Bu aşamada kesinlikle güçlü bir müşteri kitlesine sahip olmak önemlidir. Bunun içinde iyi müşteri ilişkilerini inşa etmek gerekmektedir. Influencerlar ilk müşterilerini ürün ya da markanın sadık müşterilerine dönüştürebilmektedirler. Bu vasıta ile de aslında sadık bir müşteri kesimine ulaşarak marketing kısmı açısından önemli ve büyük bir adım atılmış bulunmaktadır. Bunun için kesinlikle alanında uzman kişiler ile çalışmak gerekmektedir. Profesyonellik influncer marketing için kesinlikle gereken en önemli husustur. Bizler de sizler için profesyonellik içerisinde influencer marketing konusunda değerli ve kaliteli hizmet sunmaktayız.

VURAL AJANS OLARAK INFLUENCER MARKETİNG KONUSUNDA UZMAN EKİBİMİZ SAYESİNDE ASLINDA DİJİTAL DÜNYADAKİ PAZARLAMA SERÜVENİNİZİ HIZLANDIRMAKTAYIZ.

Vural Ajans kurulduğu ilk aşamadan itibaren müşteri odaklı çalışmaktadır. Bu nedenle sizlerin istediğiniz hizmeti alabilmeniz adına profesyonel aşamalar ile siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet vermekteyiz. Vural Ajans olarak ınfluencer marketing hizmetimizi alarak aslında dijital dünyanın marketing kısmında da hızlı bir şekilde fark yaratabilirsiniz. Hızlı ve kaliteli bir ilerleyiş daima önemlidir. Vural Ajans olarak hızlı ve kaliteli hizmetimiz ile İzmir, Bodrum ve Çanakkale başta olmak üzere illerimizde sizlere kaliteyi de yerleşik olarak sunmaktayız. Profesyonel bir hizmete ulaşmak için Vural Ajans aynı zamanda bir tık kadar uzağınızda.

Sık Sorulan Sorular

Web Tasarım hakkında sık sorulan soruları sizlere listeledik eğer aradığınız soruyu bulamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Bize Soru Sormaktan Çekinmeyin!

Müşteri Hizmetlerimizi arayarak veya whatsapp'dan canlı destek ekibimize bağlanarak bizlere istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

AYRINTILARI BİZE BIRAKIN ARKANIZA YASLANIN
PROFESYONEL HİZMETLERİMİZİN
KEYFİNİ ÇIKARIN..

Anasayfa
Müşteri Paneli
İletişim