SESLENDİRME HİZMETİ

Amacımız, müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmak.😊

Müşterilerimizin markalarına ve müşterilerine maksimum değeri vermek için her zaman çok çalışıyoruz.

Image

Neden Vural Ajans?

Yaratıcı ve Özgün Çözümler
Vural Ajans markanızın dijital kimliğini inşa etme sürecinde yaratıcılğı ve özgünlüğünü son derece önemsemektedir. Vural Ajans sizlere son derece yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilmeyi vadetmektedir.
Dinamik ve Hızlı Aksiyon
Vural Ajans markanıza daire beklentilerinizi dijital dünyaya en iyi biçimde aktarmayı hedeflemektedir. Vural Ajans bu doğrultuda geniş ve uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır.
Güvenilirlik ve Zamanında Teslim
Vural Ajans müşterilerine güvenilirliğini ön plana çıkaran titiz bir çalışma ahlakına sahiptir. Sizlerden gelen geri dönüşlere en hızlı biçimde reaksiyon alarak hısa sürede pratik çözümler üretmektedir.
Kesintisiniz İletişim Kesintisiz Destek
Vural Ajans olarak müşterilerimizin markalarına adına gerçekleştirmek istedikleri amaçlara son derece önem vermekteyiz. Başlangıçtan sona kadar müşterilerimizi asla ama yanlız bırakmıyoruz.

SESLENDİRME HİZMETİ

Geçmişten günümüze dijital dünyanın da gelişmesi ile beraber yeni araçların kullanılmasında da artış gözlemlenmektedir. Bu nedenle de sektörde paralel şekilde farklılaşmalara şahit olmaktayız. Çeviri denildiği zaman artık akla sadece dildeki metnin başka bir dile çevrilmesi gelmemektedir. Bu nedenle çeviri ofislerine sunulan taleplerde de farklılaşmalar gözlemlenmektedir. Görsel-işitsel çeviri; dizi, film, belgesel, reklam veya haber gibi yapımların altyazı ve seslendirme durumlarını kapsayan bir alan olmaktadır. Globalleşen dünya çerçevesinde vidolar ve içerikler için seslendirmeye yönelik talep fazlasıyla artmış bulunmaktadır. Uygun donanım ve profesyonellik gerektiren seslendirme hizmetinde kaliteli sonucu elde edebilmek adına profesyonel bir hizmet almak şarttır diyebiliriz.

BU KONUDA VURAL AJANS SİZLER İÇİN PROFESYONEL EKİBİ İLE SESLENDİRME HİZMETİNİ KALİTELİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.

Seslendirme ve dublaj aslında birbirinden farklı iki sektördür. İki kavram arasındaki farklılığı anlayabilmek adına kesinlikle müşteri taleplerinin dikkate alınması gerekilmektedir. Seslendirme yani voice-over; tanıtıcı, reklam amaçlı, anlatıcı veya işitsel içerikleri oluşturmuş bulunan metinlerin, vurgu, tonlama, diksiyon çerçevesinde oluşturularak seslendirmen tarafından okunması anlamına gelmektedir diyebiliriz. Reklam seslendirme, santral seslendirme, radyo veya televizyon programları gibi durumlarda ihtiyaç kısımlarına seslendirme hizmeti cevap vermektedir. Günümüzde belgesellerde ve e-kitap seslendirme durumlarında da seslendirme hizmetinden oldukça fazla yararlanılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte seslendirme hizmetinin yelpazesi de büyük ölçüde ilerleme katetmektedir.

SESLENDİRME, KAMERA DIŞI YA DA SAHNE DIŞI DEDİĞİMİZ OLAY OLARAK DA BİLİNMEKTEDİR.

Bir sesin karakter olarak bir karşılığı olmadan tiyatro, televizyon, radyo gibi sektörlerde kullanılan bir teknik olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Metrolarda duyduğumuz konuşan kişi, santral anonsları gibi birçok ses seslendirme hizmetinin ürünleridir. Bir seslendirme genel olarak anlatıcının videosunun üzerine çevrilmiş olan metnin okunmasından oluşmaktadır. Dublaj ise, profesyonel seslendirme sanatçılarının orijinal olarak bulunan diyalogu, yeni çevrilmiş ses ile izlediğimiz oyuncuların taklit edilmesi anlamına gelmektedir. Seslendirme çevirilerine birkaç alanda ihtiyaç duyulabilmektedir. Sinema salonları buna örnek olarak verilebilir. Bunun haricinde, dijital platformlarda, geniş çapta film festivalleri, müze ya da sergi gibi kurumların sergilemekte bulunduğu gösterilerde seslendirme ihtiyacı bulunabilmektedir. Altyazı çevirmeni ve seslendirmen ortak olarak çalışmaktadırlar. Kısa film, video ve ses kayıt için seslendirme tercüme ihtiyacı doğabilmektedir. Bu nedenle de profesyonel çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Seslendirmen hızı ortalama genellikle saniyede 2,5 kelime olarak bilinmektedir. Bu ise dakikada 150 kelimeye tekabül etmektedir. Yavaş olduğu zaman 120, hızlandığında ise bir seslendirmen dakikada 200 kelime okuyabilmektedir. Bu sayı ise dillere göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun da altını çizmek gerekir. 1 saatlik bir ses veya video kaydında 6000-7000 civarında kelime olması beklenilmektedir. Müşterinin talebi üzerine seslendirme hizmetinde farklılıklar olabilmektedir. Örnek olarak verildiği zaman, seslendirme sanatçıları konuşmacının konuştuğu yelerde konuşabilir, konuşmadığı yerlerde ise konuşmayabilir. Bunun yapılmasının nedeni sesin kaymaması ve görüntünün de etkilenmemesidir. Özellikle eğitim videolarının seslendirilmesinde bu kısma fazlasıyla dikkat edilmelidir. Herhangi bir videoyu ya da filmi kalabalık bir kitleye ulaştırabilmek adına daha evrensel bir noktaya ulaşabilmek için seslendirme hizmeti kaçınılmaz bir aşamadır diyebiliriz.

SESLENDİRME HİZMETİNDE NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Öncelikle metin iyi bir şekilde çözümlenmelidir. Seslendirmen metnin duygusuna hakim olmalıdır. Bu nedenle de duyguya göre vurgu tonlamaları yapılmalıdır.

Her seslendirme sanatçısının ses rengi aynı değildir. Bu nedenle metnin ruhuna uygun bir seslendirme hizmeti almak daha doğru olacaktır. Amaç daima metnin çözümlenmesidir.

Seslendirme hizmeti alınırken orijinal konuşmacı ile seslendirmenin ses tonlarının birbirine yakın olması gerekmektedir. Bu işin kalitesini ortaya koyabilmek adına önemli bir husustur.

Seslendirme hizmeti alındığı zaman diksiyona ve konuşulan dilin akıcılığına kesinlikle dikkat edilmesi gerekilmektedir. Kişi Türkçeye tam anlamı ile hakim olmalıdır diyebiliriz.

Zamanlama daima seslendirmenin dikkat etmesi gereken bir husustur. Hız ve metnin akıcılığı daima uyumlu olmalıdır.

VURAL AJANS OLARAK SESLENDİRME HİZMETİ SEKTÖRÜNDE FARK YARATAN EKİBİMİZ İLE SİZLERE KALİTELİ BİR HİZMET SUNMAKTAYIZ.

Vermiş olduğumuz maddelere tam uyumlu ekibimiz ile aslında ihtiyaç duyduğunuz bu sektörde yerinizi kalıcı ve özgün kılmak adına büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Seslendirme hizmeti büyük bir profesyonellik gerektiren bir hizmettir bu nedenle Vural Ajans sizlerin dikkat ettiğiniz ve tercih ettiğiniz seçimleriniz doğrultusunda hizmetini sektör için kalıcı kılmaktadır. Vural Ajans kurulduğu tarihten itibaren müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla çalışmaktadır. Sizin başarınız aslında bizim için fazlasıyla önemlidir. Başarınıza bir adım daha ekleyebilmeniz adına Vural Ajans sizlere ulaşan ve kaliteli hizmet sunan bir şirket olmaktadır. İzmir, Bodrum ve Çanakkale başta olmak üzere Vural Ajans almak istediğiniz hizmetler adına aslında bir tık uzağınızdadır diyebiliriz. Alacağınız hizmetin kalitesine kesinlikle %100 değer veren ekibimiz sizler için en doğru olan hizmeti sunmaktadır. İstekleriniz bizler için daima büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle aslında alacağınız hizmetler ile sektördeki yerinizde ilerlemeniz bizler içinde çok değerlidir. Vural Ajans ile hedeflerinize her zaman daha yakınsınız.

Sık Sorulan Sorular

Web Tasarım hakkında sık sorulan soruları sizlere listeledik eğer aradığınız soruyu bulamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Bize Soru Sormaktan Çekinmeyin!

Müşteri Hizmetlerimizi arayarak veya whatsapp'dan canlı destek ekibimize bağlanarak bizlere istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

AYRINTILARI BİZE BIRAKIN ARKANIZA YASLANIN
PROFESYONEL HİZMETLERİMİZİN
KEYFİNİ ÇIKARIN..

Anasayfa
Müşteri Paneli
İletişim