ARAYÜZ TASARIMI

Amacımız, müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmak.😊

Müşterilerimizin markalarına ve müşterilerine maksimum değeri vermek için her zaman çok çalışıyoruz.

Image

Neden Vural Ajans?

Yaratıcı ve Özgün Çözümler
Vural Ajans markanızın dijital kimliğini inşa etme sürecinde yaratıcılğı ve özgünlüğünü son derece önemsemektedir. Vural Ajans sizlere son derece yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilmeyi vadetmektedir.
Dinamik ve Hızlı Aksiyon
Vural Ajans markanıza daire beklentilerinizi dijital dünyaya en iyi biçimde aktarmayı hedeflemektedir. Vural Ajans bu doğrultuda geniş ve uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır.
Güvenilirlik ve Zamanında Teslim
Vural Ajans müşterilerine güvenilirliğini ön plana çıkaran titiz bir çalışma ahlakına sahiptir. Sizlerden gelen geri dönüşlere en hızlı biçimde reaksiyon alarak hısa sürede pratik çözümler üretmektedir.
Kesintisiniz İletişim Kesintisiz Destek
Vural Ajans olarak müşterilerimizin markalarına adına gerçekleştirmek istedikleri amaçlara son derece önem vermekteyiz. Başlangıçtan sona kadar müşterilerimizi asla ama yanlız bırakmıyoruz.

ARAYÜZ TASARIMI

İngilizce ismi ‘’User Interface’’ olan arayüzü tasarımı, tasarımcılar tarafından IU kısaltılmış şekli ile bilinmektedir. Kullanım alanları oldukça büyük bir yelpazeye sahiptir demek doğru olacaktır. Bu tür tasarımların yapılmasında esnek bir tasarım modeline ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni ise internet sitelerini ziyaret ettiğimiz zaman cihaz ekran boyutlarının farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır. IU tasarımı her ekranda anlaşılabilir ve kaliteli durabilmelidir. Arayüz tasarımına genel hattı ile aslında, sitenin görüntüsü dememiz doğru olacaktır. Bu konuda ise daima kullanıcı deneyimi esas alınmaktadır. Kullanıcı deneyiminin tasarlanma işlemi UX tasarımcılarının görevidir. UX kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir. Bir ziyaretçinin sitede uzun zaman geçirebilmesi ve geçirdiği zaman içerisinde keyif alması, siteden beklentilerinin karşılığını çok net bulabilmesi UX hedeflerindendir. Arayüz tasarımcısı da bu hedefleri güçlendirerek somut grafikler ve tasarımlar üretmektedir. Günümüz dijital dünyası web sitelerinin önem kazandığı bir dünya haline gelmiştir ve gelişmeleri de hızla sürmektedir. Dijital dünyanın hızına daima yetişmek ve uyum sağlamak bireysel veya kurumsal şirketlerin hedef noktalarından biri olmaktadır. Arayüz tasarımı da bu hedeflerden biri haline gelmiş bulunmaktadır.

ARAYÜZ TASARIMI NASIL OLMALIDIR?

Daima siteye ilk bakış yani ilk verilen izlenim çok önemlidir. Arayüz tasarımına yeni başlanılıyor ise üzerinde çalışmaya başlamış proje iyice tanınmalıdır. Projenin netleşmesi arayüz tasarımının yapılması açısından büyük bir öneme sahiptir diyebiliriz. Vermiş olduğumuz bu hizmette aslında sizin de fikirlerinizin yardımı ile net ve somut projelerin geliştirilmesi esas almaktayız. Projenin netleşmesinin ardından projeye uygun taslak çizimlerinin yapılması gerekmektedir. Bu çizimler ile önünüzü daha net görebilir ve arayüz tasarımınızı daha somut bir hale getirebilirsiniz. Daima kullanıcı deneyimi esas alınarak ilerlemek doğru olacaktır. Bu konuda UX yardımcı olabilmektedir. Kullanıcı deneyimi konusunda hazır olunduktan sonra ve sayfa adı ve özelliklerin durumu belirginleştiği zaman UI kısmına geçmek mümkün kılınmaktadır. Yani siteniz arayüz kısmına hazırdır diyebiliriz. Arayüz tasarımında dikkat edilmesi gerekilen konulardan biri karmaşık tasarımlardan kaçınılması gerektiğidir. Çok sayıda font kullanılması karmaşık bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu nedenle daha anlaşılır olması açısından çok fazla font seçiminden kaçınılmalıdır. Tek bir yazı tipinin farklı varyasyonlarını kullanmak daha doğru olacaktır diyebilmemiz mümkün olmaktadır. başlıkları kalın olarak belirlemek hem göz yormayacak hem de daha anlaşılır biz izlenime etken sağlayacaktır. Taslak üzerinden daima gerçek çizimler ile ilerlemek gerekilmektedir. Renkler daima iyi analiz edilmelidir ve müşteri kitlesinin gözünü yormamalıdır. Bu konular aslında küçük ayrıntılar gibi gözükse de tasarımın ana net parçalarıdır diyebiliriz. Arayüz tasarımı özgür bir tasarımdır. UI tasarımında kesinlikle özgür olsak bile profesyonellik daima önemlidir ve kuvvetli ve özgün programların yardımını almamız gerekmektedir. Bu anlamda aslında sizler için profesyonelliğin tam adı olma yolunda hizmetimizi kesintisiz ve kaliteli bir şekilde sunmaktayız.

ADOBE XD YARDIMI İLE ARAYÜZ TASARIMININ YAPILMASI İLE TASARIM KONUSUNDA EMİN ADIMLAR İLE YÜRÜYEBİLMEK MÜMKÜN OLMAKTADIR. BUNUN DA ALTINI ÇİZMEK GEREKİR.

Figma, Sketch gibi programlar arayüz tasarımı konusunda fazlasıyla tercih edilen programlardır. Özellikle Figma UI tasarımı konusunda hem popüler hem de profesyonel bir programdır diyebiliriz. Önemli olan program kullanımına hâkim olmak ve programın tüm özelliklerinden yararlanılması gerektiğidir. Bir bireyin veya şirketin web varlığının birbiri ile buluşmasının ve iletişim kurmasının çevrimiçi alanına arayüz dememiz mümkün olmaktadır. Bu çevrimiçi alanın varlığı sayesinde web sitesi ve uygulama geliştirilebilmektedir. Kullanıcının etkileşime girdiği alanın tasarımı daima büyük bir önem taşımaktadır. Kişilerin ya da firmaların sitede uzun sür kalabilmesini sağlamak ve daha sonrasında da siteyi tercih etmek arayüz tasarımı ile sağlanmaktadır. Bu nedenle aslında trafiği de net olarak düzenlemekte ve arttırmaktadır diyebiliriz. Fakat tasarımın profesyonelliği bu aşamaların netleşmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Renkler, şekiller ve yazı tipleri daima markayı temsil etmektedir. Markanın gidişatı ve reklamı açısından bu konuların önemli olduğunu söylememiz de fayda var. Bu küçük gözüken ayrıntılar aslında marka kimliği fazlasıyla güçlendirmektedir. Kullanıcıya net bir fikir verme aşamasını ise bu küçük ayrıntılar tamamlamaktadır.

İYİ BİR KULLANICI ARAYÜZÜ DAİMA BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

Çünkü iyi bir arayüz web sitenizin etkileşimini arttırabilir ve potansiyel ziyaretçileri alıcıya dönüştürebilir.

WEB TASARIMDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Hedef çok büyük önem ifade etmektedir. Amaca kesinlikle hizmet eden bir tasarımda olmalıdır diyebiliriz. Kullanıcının tercih edeceği, arama formatlarına ise uygun olmalıdır şeklinde ana hatlarını belirtebiliriz.

Sitenin görsel yönünü belirleyen Web Tasarım, kişilerin web sitesinde daha fazla zaman geçirmesini sağlayacak konumları oluşturmaktadır. Ziyaretçilerin sitede fazladan vakit geçirmesi ile arama motorlarında ilk sıralara çıkmakta mümkün kılınmaktadır.

VURAL AJANS ARAYÜZ TASARIMI KONUSUNDA PROFESYONEL EKİBİ İLE ASLINDA TAM DA SİZİN İSTEKLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİJİTAL DÜNYA DA FARK YARATMANIZA YARDIMCI OLMAKTADIR.

Dijital dünyada uyumlu olmak kadar, orijinal olmakta daima önem taşımaktadır. Vural Ajans bu konuda sizlerin hem uyumlu hem de özgün bir arayüz tasarımına sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Dijital dünyada arayüz tasarımı alıcı noktasında sizlere büyük değerler kazandırmaktadır. Bu nedenle Vural Ajans, net kimliği ve kaliteli aynı zamanda hızlı arayüz tasarımı hizmeti ile sizlerin farklı ve güçlü bir siteye sahip olmanızı sağlamaktadır. Dijital dünyada artık tüm para kazanım süreçleri siteler üzerinden sağlanmaktadır. Bu nedenle aslında Vural Ajans sizin başarınızı fazlasıyla önemsemektedir. Alacağınız hizmet ile çok farklı ve profesyonel bir siteye sahip olmanız mümkün kılmaktadır. Bodrum, İzmir ve Çanakkale’de de var olan Vural Ajans sizlerin başarısı adın var gücüyle çalışmakta ve uzman ekibi ile kaliteli hizmetin adresi olma yolunda zirve sahibi olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Web Tasarım hakkında sık sorulan soruları sizlere listeledik eğer aradığınız soruyu bulamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Bize Soru Sormaktan Çekinmeyin!

Müşteri Hizmetlerimizi arayarak veya whatsapp'dan canlı destek ekibimize bağlanarak bizlere istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

AYRINTILARI BİZE BIRAKIN ARKANIZA YASLANIN
PROFESYONEL HİZMETLERİMİZİN
KEYFİNİ ÇIKARIN..

Anasayfa
Müşteri Paneli
İletişim