2D ANİMASYON

Amacımız, müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmak.😊

Müşterilerimizin markalarına ve müşterilerine maksimum değeri vermek için her zaman çok çalışıyoruz.

Image

Neden Vural Ajans?

Yaratıcı ve Özgün Çözümler
Vural Ajans markanızın dijital kimliğini inşa etme sürecinde yaratıcılğı ve özgünlüğünü son derece önemsemektedir. Vural Ajans sizlere son derece yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilmeyi vadetmektedir.
Dinamik ve Hızlı Aksiyon
Vural Ajans markanıza daire beklentilerinizi dijital dünyaya en iyi biçimde aktarmayı hedeflemektedir. Vural Ajans bu doğrultuda geniş ve uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır.
Güvenilirlik ve Zamanında Teslim
Vural Ajans müşterilerine güvenilirliğini ön plana çıkaran titiz bir çalışma ahlakına sahiptir. Sizlerden gelen geri dönüşlere en hızlı biçimde reaksiyon alarak hısa sürede pratik çözümler üretmektedir.
Kesintisiniz İletişim Kesintisiz Destek
Vural Ajans olarak müşterilerimizin markalarına adına gerçekleştirmek istedikleri amaçlara son derece önem vermekteyiz. Başlangıçtan sona kadar müşterilerimizi asla ama yanlız bırakmıyoruz.

2D ANİMASYON

2D Animasyon, başlıca animasyon türlerinden biri olmaktadır. Video içerikleri günümüz dijital dünyasında fazlaca gündeme gelmiş ve dijital dünyada sarsılmayacak bir yer edinmiştir. İşletmeler için reklam konusunda da 2D animasyon videoları tercih edilmektedir. Bu da aslında dijital pazarın daha da hareketlenmesini sağlamıştır. 2D animasyon ile aslında ticari anlamda fark yaratmak isteyen kişiler ya da kuruluşlar geri dönüş açısından fazlasıyla kar etmektedirler. Şirketler 2D animasyon ile pazardaki yerine değer katmak için rekabet içerisinde çalışmaktadırlar. Fakat 2D animasyon hizmetinin kesinlikle profesyonel olması gerekmektedir. Bunun da altını çizmek gerekir. 2D animasyon hizmeti kurum ya da kişilerin görsel veya işitsel olarak hedef kitlede kalıcı olmalarını sağlamaktadır. 2D animasyon için, objeleri ve karakterleri iki boyutlu bir ortamın sahibi yapmaktadır diyebiliriz. Bu objelerin sadece genişliği ve yüksekliği bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile çeşitli animasyon yazılımları da dijital hale gelmiş bulunmaktadır. 2D animasyon oluşturmanın ilk aşamasını ön prodüksiyon oluşturmaktadır. Bu aşamada hikâye gelişimi yapılmaktadır. Karakterler tasarlanır ve görsel senaryo taslağı oluşturulur. Ayrıca buna ek olarak renk paleti seçimi yapılır. Bu nedenle ilk aşama olan ön prodüksiyon aslında büyük bir öneme sahiptir.

KARAKTERLERİN OLUŞUMU, ARKA PLANI ÖZETLEMEK VE GÖRSEL ÖĞELERİN HAZIRLANMASI ASLINDA 2D ANİMASYONUN VAZGEÇİLMEZ KURALLARINDANDIR.

Prodüksiyon, hazırlanan her şeyin bir araya getirilmesi ve 2D animasyonunun yaratılma sürecini kapsamaktadır. Animasyon taslakları hazırlanır, animasyonun kopyası çıkartılır. Bunun gibi en önemli noktalar 2D animasyon için büyük önem arz etmektedir. 2D animasyon için temel hedef gerçekçi ve etkileyici bir sonucu elde etmektir. 2D animasyon için bastırmak ve esnetmek ilk madde demektir yani, karakter hareket ettikçe görünen özelliklerin olması gerekmektedir. Tahminlere azcık bir 2D animasyon hazırlanmalıdır. Kişilerin üzerinde merak duygusu uyandırılmalıdır. Bu da animasyonun daha akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır. Aşamalandırma kısmı ise her poz ve aksiyon aracılığı ile karakterin niyetini ortaya koymak gerekilmektedir. Animasyon için temel pozların çizilmesi gerekmektedir. Ardından ise geçiş pozları ayarlanmalıdır. Bu şekilde her sahne birbiri ardınca oynatılmalıdır. Karakterin hareketlerine dikkat edilmesi gerekilmektedir. Yani karakter durunca vücudun bazı kısımları hareket edebilir. Bazı kısımlar ise diğerinden daha hızlı hareket etmelidir. Hareketlerin daha gerçekçi olması adına, hareketlerin başı ve sonuna daha fazla kare çizilmelidir. Ortasına ise daha az kare çizilmesi uygun görülmektedir. Karaktere hafif dairesel hareketlerin eklenmesi karakteri daha güçlü kılmaktadır. Bu işleme kavis denilmektedir. 2D animasyonda, zamanlama çok önemlidir. Yani sahnelerin zamanlaması hızlandırılıp yavaşlatılmalıdır. Bazı noktalarda abartmalar yapılabilir bu da vurgu anlamına gelmektedir. Karakterler iki boyutlu ortamda çizilmiş olsalar bile belirli bir ağırlıkları olmalıdır. Bunu yansıtmak 2D animasyonun vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Bu saydığımız klasik prensipler belirlendiğinde profesyonel olarak ilerlemek mümkündür. Tabi ki bu işlem zaman almaktadır.

FAKAT HIZLI BİR 2D ANİMASYON HİZMETİ İÇİN BİZLER SİZLERE İHTİYACINIZ KONUSUNDA VURAL AJANS OLARAK HIZLI BİR ŞEKİLDE HİZMET VERMEKTEYİZ.

2D animasyon yazılımı için uygun olanı seçmekte zorlanabilme durumu mümkün kılınmaktadır. Yazılım sayısı da gün geçtikçe daha fazla artış göstermektedir. Seçim yaparken dama yetenek ve bütçe esas alınmalıdır. Yazılımlar konusunda bilgi sahibi olmak büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle yazılım hakkında bir bilgi konusu söz konusu değil ise 2D animasyon gerçekleşmesi zaman alacak bir uygulamadır diyebiliriz. Bu nedenle kesinlikle profesyonel bir yardımın alınması gerekmektedir.

2D ANİMASYON İLE FİRMANIZ DÜNYA ÜZERİNDE DE TANINABİLME ŞANSI YAKALAMAKTADIR!

Sosyal medya hesaplarınızın, web sitelerinizin parıldamaya başlaması 2D animasyonlar ile mümkün kılınmaktadır.

-Hazırlanan animasyonlar geniş kitlelere ulaşabilmesi adına SEO hizmetleri ile desteklenmelidir.

-Sosyal medya daima etkin kullanılmalıdır.

-Tanınmış markaların hikayelerinden tüyolar alınmalıdır.

-Hizmet öncesi kesinlikle hikâye analizinin yapılması gerekilmektedir.

-2D animasyon hedef kitlenin dikkatini çekecek özgün ve kaliteli bir içeriğe sahip olmalıdır.

-Verilebilecek mesaj sade ve etkili olmalıdır.

-Ses ve efekt rahatsız etmeyecek şekilde ayarlanmalıdır.

-Hedef kitle tarafından mesajın anlaşılması büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda kesinlikle hem özgün hem de yalın olmak 2D animasyonun ilkelerindendir.

-2D animasyon sosyal medyada ilgi görecek bir animasyon olmalıdır. Bu nedenle yeni bir trende sebep olabilir ya da trendlere uyumlu olabilir.

-Grafik tasarımı göz yormamalıdır. Göz yoran bir 2D animasyon müşteri tarafından beğenilmeyebilir.

TÜM MADDELERİN KARŞILANMASINI SAĞLAYAN VURAL AJANS, PROFESYONEL EKİBİ İLE ZAMAN SIKINTISIZ OLMAKSIZIN HIZLI BİR ŞEKİLDE VE KALİTE DOĞRULTUSUNDA SİZLERE GÜVENİLİR HİZMET VERMEKTEDİR.

Vural Ajans değerli ekibi ile 2D animasyon ihtiyacınızı gidermek açısından ve hedef kitleye hızlıca ulaşabilmeniz açısından akılda kalıcı olacağınız hizmeti ile sizleri 2D animasyon dünyasında zirveye taşıma konusunda özveri ile çalışmaktadır. Vural Ajans vermiş olduğu 2D animasyon hizmeti ile isteklerinizi tam anlamıyla karşılamayı hedeflemektedir. Hızlı ve kaliteli hizmetin adresi olan Vural Ajans özgün olabilmeniz ve fark yaratabilmeniz adına ayrıca, İzmir, Bodrum, Çanakkale olmak üzere illerde hizmet veren ve ihtiyacınız doğrultusunda profesyonellikle çalışan bir şirket olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Web Tasarım hakkında sık sorulan soruları sizlere listeledik eğer aradığınız soruyu bulamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Bize Soru Sormaktan Çekinmeyin!

Müşteri Hizmetlerimizi arayarak veya whatsapp'dan canlı destek ekibimize bağlanarak bizlere istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

AYRINTILARI BİZE BIRAKIN ARKANIZA YASLANIN
PROFESYONEL HİZMETLERİMİZİN
KEYFİNİ ÇIKARIN..

Anasayfa
Müşteri Paneli
İletişim